Alma

Fotoodmładzanie Dye VL

Zalety zabiegu

Błyskawiczne wyrównanie kolorytu skóry, naprężenie jej i odzyskanie jędrności, ale przede wszystkim wyraźne odświeżenie i przywrócenie witalnego, zdrowego wyglądu – to bez wątpienia podstawowe atuty zabiegów fotoodmładzania skóry.

Szybkość przeprowadzenia zabiegu, spektakularne efekty i niska inwazyjność, a także duże bezpieczeństwo, praktycznie pozbawione ryzyka poparzeń oraz szybki powrót do normalnego trybu życia Pacjenta są bez wątpienia przyczynami niesłabnącej popularności zabiegu Dye VL.

Efekty

Zabieg Dye VL jest modelowym przykładem zabiegów fotoodmładzania. Po jego przeprowadzeniu efekty widoczne są niemal natychmiastowo, jednak najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty uzyskacie Państwo po wykonaniu serii około 3 zabiegów w czterotygodniowych odstępach.

W wyniku kuracji Dye VL skóra zyskuje naturalny, zdrowy a przede wszystkim wyrównany koloryt, ulega naprężeniu dzięki czemu poprawia się kształt owalu twarzy. Zaś niewielkie płytkie zmarszczki oraz nierówności skórne znikają lub znacząco się wypłycają.

Wskazania

Wskazaniami do zabiegu Dye VL są:

 • niewielkie zmarszczki,
 • utrata kolorytu skóry,
 • szara, ziemista cera,
 • widoczne oznaki zmęczenia i wiotczenia skóry.

Szczegóły zabiegu

Zabieg fotoodmładzania Dye VL jest zabiegiem możliwie szybkim, praktycznie bezbolesny (dlatego też jest wykonywany bez znieczulenia) i nie wymaga żadnego przygotowania ze strony Pacjenta. dlatego tez z powodzeniem może być zaliczany do kategorii tak zwanych szybkich zabiegów lunchowych.

W trakcie trwającego kilkanaście minut zabiegu lekarz prowadzi głowicę lasera po obszarach skóry przeznaczonych do leczenia. Wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry w sposób nieablacyjny, co oznacza, że przenika przez zewnętrzne warstwy naskórka bez jego naruszania. Dzięki tem po zakończeniu zabiegu, Pacjent, praktycznie natychmiast może wrócić do normalnych, zwyczajowych czynności. Światło lasera Dye VL oddziałuje na melaninę i hemoglobinę, dzięki czemu Dye VL jest tak skuteczny w usuwaniu drobnych przebarwień i wyrównywanie kolorytu skóry oraz zamykanie mniejszych naczynek.

Zabieg laserem Dye VL jest zabiegiem z kategorii frakcyjnych, co oznacza, że laser niszczy mikrokolumny komórek w głębszych warstwach skóry, dookoła nich pozostawiając nienaruszone zdrowe komórki. W ten sposób zdrowe komórki, okalające przestrzeń, w której działał laser zostają pobudzone do bardzo intensywnej produkcji włókien kolagenowych, w celu wypełnienia sąsiadujących z nimi „zniszczeń”. Namnażający się kolagen powoduje, że skórze wraca sprężystość i jędrność, a w efekcie cera Pacjenta zyskuje witalność.

Wskazania pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Ponieważ terapia laserem uwrażliwia skórę na światło i sprawia, że w pierwszych momentach po zabiegu jest ona delikatna, należy szczególnie troskliwie traktować ją po zakończeniu terapii.

Należy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem słonecznym, używaniu kremów z wysokim filtrem ale tez o nieforsowaniu skóry mechanicznymi czynnikami – tarciem, uciskiem etc. Pozwólmy po prostu swojej skórze na spokojną regenerację.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu Dye VL są:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających,
 • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
 • nowotwory złośliwe,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
 • świeża opalenizna, balsamy brązujące, samoopalacz.

HARMONY XL – Laseroterapia frakcyjna

Zalety zabiegu

Laseroterapia frakcyjna jest jednym z najskuteczniejszych metod leczenia tradycyjnych objawów starzenia skóry: wiotczenia, pojawiania się zmarszczek, utraty jędrności i zniekształcania owalu twarzy. Zabieg Clear Lift wykorzystujący możliwości lasera Q-Switch jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów frakcyjnego, a co ważniejsze nieablacyjnego leczenia tych przypadłości – słowem laserowego odmłądzania.

Wyjątkową cechą zabiegu Clear Lift jest frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji skóry, czyli przerwania ciągłości naskórka. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi bardzo szybko wrócić do codziennej aktywności.

Wskazania

Clear Lift jest rekomendowany dla Pacjentów, którym zależy na:

 • skutecznej korekcji zmarszczek,
 • wymodelowaniu owalu twarzy,
 • wyeliminowaniu objawów fotostarzenia,
 • przywróceniu elastyczności skóry i jej jędrności,
 • usunięciu przebarwień,
 • laserowym odmłodzeniu twarzy.
 • usuwanie przebarwień laserem, usuwaniu przebarwień laserem, usuwanie
 • przebarwień laserem

Efekty

Po zabiegu Clear Lift pacjent praktycznie bezboleśnie i szybko może osiągnąć wymarzone efekty w postaci gładkiej i elastycznej skóry, kształtnego owalu twarzy, idealnego kolorytu i gęstości skóry. Laserowe odmładzanie daje spektakularne efekty.

Pierwsze efekty zabiegów laserowego odmładzania widać kilkanaście dni po zabiegu, zaś pełna poprawa wyglądu skóry jest widoczna po 2-3 miesiącach, a efekty optymalne uzyskuje się po około roku, po wykonaniu serii zabiegów. Ponieważ podczas jednego zabiegu naświetlane jest około 20-25% powierzchni leczonej skóry, rekomendacja poparta badaniami klinicznymi wskazuje jako optymalne przeprowadzenie serii około 3-5 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Szczegóły zabiegu

Zabieg Clear Lift  nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Sama procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie.

Clear Lift spektakularne efekty osiąga dzięki wykorzystaniu techniki frakcjonowania, czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie przenikając przez naskórek, bez jego uszkadzania, wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. W efekcie procesy regeneracyjne skóry mogą przebiegać bardzo szybko, jako że tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, żaś zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.

Po zakończeniu zabiegu na skórę Pacjenta zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Pacjent może przez kilka dni odczuwać lekkie dolegliwości związane z oddziaływaniem światła lasera na skórę: pieczenie, uczucie gorąca ale objawy te powinny ustąpić samoczynnie po kilku dniach.

Wskazania pozabiegowe

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy zadbać o intensywne nawilżenie i natłuszczenie skóry. Bardzo ważna jest również ochrona skóry przed słońcem dlatego też należy unikać opalania się na słońcu i w solarium oraz stosować kremy z wysokimi filtrami. przebarwienia na twarzy, przebarwień na twarzy, przebarwienia na twarzy

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu Clear Lift są:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających,
 • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
 • nowotwory złośliwe,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
 • świeża opalenizna, balsamy brązujące, samoopalacz.

Zobacz inne zabiegi