Fotona

Dermabrazja laserowa – Fotona

Zalety zabiegu

Dermabrazja frakcyjna przy użyciu laser Spectro SP, uznanego producenta, marki Fotona to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeprowadzenie kompleksowego złuszczenia naskórka o efektach odmładzających, rozświetlających i usuwających przebarwienia czy znamiona skórne.
Laserowa dermabrazja frakcyjna jest znacznie bardziej precyzyjna i skuteczna od zabiegów mechanicznych czy chemicznych, z użyciem kwasów. Najlepiej obrazuje to zestawienie efektów dermabrazji frakcyjnej z klasycznym zabiegiem mikrodermabrazji – jeden zabieg z użyciem lasera Spectro odpowiada 8-10 sesjom tradycyjnej mikrodermabrazji.

Wskazania

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. Laserowa dermabrazja frakcyjna pobudza skórę do regeneracji, poprawia jej gęstość i jędrność. Zabieg doskonale sprawdza się w likwidacji rozszerzonych porów. To także doskonały sposób na laserowe spłycanie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo dochodzi do ujednolicenia kolorytu. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Efekty

Efektem działania lasera Spectro SP jest wygładzenie skóry, zmniejszenie powierzchownych zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Optymalny efekt jest zwykle widoczny po 30 dniach, a całkowite wygładzenie i poprawa struktury skóry następuje na przestrzeni 6 miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Podczas jednego zabiegu laserowego, poddaje się naświetleniu około 20-25% powierzchni leczonej skóry, toteż optymalne leczenie jest terapią wykonywaną w serii. Zazwyczaj wykonuję się 3 zabiegi w odstępach miesięcznych, ale ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz mając na uwadze zaawansowanie leczonego schorzenia i indywidualne potrzeby Pacjenta.

Szczegóły zabiegu

Zabieg dermabrazji laserowej nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Sama procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie.

Laser Spectro SP firmy Fotona może być wykorzystywany do leczenia schorzeń skórnych na całym ciele, toteż czas trwania zabiegu jest dość zróżnicowany.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, choć dla zminimalizowania odczuć związanych z pracą lasera na skórze pacjenta, jest ona regularnie chłodzona podczas przeprowadzania procedury.

Laser Spectro wykorzystuje do osiągnięcia spektakularnych efektów technikę frakcjonowania (stąd też nazwa  fotoodmładzanie frakcyjne), czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser Spectro nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. Dzięki temu, poza złuszczeniem, skóra jest pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu zdrowych komórek procesy odbudowy skóry mogą przebiegać szybciej niż w standardowej dermabrazji laserowej, jako że tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, żaś zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.
Na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie, mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin. Zaczerwienie może utrzymywać się ok 2 dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi do 3 dni. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy. Całkowity okres gojenia skóry wynosi 3-7 dni

Wskazania pozabiegowe

Podstawowym wymogiem pozabiegowym jest szczególna dbałość o skórę w zakresie jej ochrony przed promieniami słonecznymi. Zalecane jest używanie kremów z bardzo wysokimi filtrami (minimum 30) oraz unikanie kąpieli słonecznych i zbyt długiej ekspozycji skóry na słońce.

Tę szczególna ostrożność należy zachować do około 3 miesięcy po przeprowadzeniu ostatniego zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu dermabrazji frakcyjnej są:

 • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
 • świeża opalenizna,
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • skłonność do hiperpigmentacji i krwawień,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Laserowe leczenie chrapania

Zalety zabiegu

Dlaczego chrapiemy? Przyczyn tego najpopularniejszego zaburzenia snu jest wiele, jednak większość sprowadza się do jednego mechanizmu: na skutek rozluźnienia mięśni podczas snu, wdychane powietrze nie ma wystarczająco dużej ilości miejsca na swobodny przepływ. Dlatego zaczyna wirować, poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej. Wibracyjne ruchy wydają dźwięk, który popularnie nazywamy chrapaniem.

Niestety zjawisko to jest nie tylko drobną niedogodnością, ale często prowadzi do znacznie poważniejszych zaburzeń zdrowia – brak regeneracyjnego, zdrowego snu nie pozwala bowiem naszemu organizmowi na sprawne, w pełni efektywne funkcjonowanie.

Leczenie chrapania i bezdechu środsennego, który niezwykle często towarzyszy chrapaniu, dotychczas było oparte na chirurgicznych, bolesnych i wymagających długiej rekonwalescencji zabiegach.

Jednak nowoczesna laseroterapia pozwala nam na wykonanie zabiegu, NightLase, dzięki któremu, po raz pierwszy możemy zwalczyć problem chrapania niemal całkowicie bezboleśnie, bez konieczności znieczulania pacjenta i z gwarancją błyskawicznego powrotu do codziennego życia.

Wykorzystanie lasera erbowo-yagowego FOTONA w zabiegu NightLase to pierwsza metoda, która daje szansę na bezoperacyjny, bezpieczny i najmniej inwazyjny powrót do zdrowego snu.

Wskazania

Wskazaniami do wykonania zabiegu NightLase są zaburzenia snu w postaci chrapania oraz bezdechu śródsennego.

Efekty

Dzięki terapii leczenia chrapania NightLase pacjent może liczyć na likwidację problemu chrapania i bezdechu śródsennego lub radykalną redukcję tych schorzeń.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii należy wykonać serię trzech zabiegów rozłożoną w czasie na sześć tygodni. Rekomendujemy wykonanie zabiegów 1, 15 i 45 dnia terapii.

Szczegóły zabiegu

Laserowe leczenie chrapania metodą NightLase jest pierwszym zabiegiem zwalczającym to uciążliwe schorzenie bez konieczności stosowania znieczulenia i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg jest na tyle szybki, że się zaliczamy go do kategorii tak zwanych zabiegów lunchowych. Nie wymaga również szczególnego przygotowania ze strony pacjenta, a po zakończeniu procedury medycznej pacjent może natychmiast wrócić do swojego zwykłego trybu życia.

Zabieg przy użyciu lasera erbowo-yagowego Fotona polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych.

Kiedy powstają nowe włókna kolagenowe, leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności tak, że przestaje jej grozić opadanie i wiotkość podczas snu.

Wskazania pozabiegowe

Ze względu na bardzo niską inwazyjność zabiegu, pacjent właściwie tuż po jego zakończeniu może wrócić do swoich codziennych nawyków. Oczywiście nie powinien w trakcie trwania terapii forsować obszaru, który był poddawany zabiegowi, a zatem nie zaleca się picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów oraz spożywania bardzo pikantnych potraw. Jak zazwyczaj w przypadku zabiegów laserowych, rekomenduje się również spożywane dużej ilości płynów w ciągu pierwszych kilkunastu dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Zabieg NightLase jest procedurą bardzo bezpieczną i posiada minimalną liczbę przeciwwskazań.

Do podstawowych nalezą: aktywne infekcje gardła.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Zalety zabiegu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która dotyka nadspodziewanie liczną grupę kobiet. Według badań problem ten dotyczy w Polsce nawet 40% kobiet powyżej 40 roku życia. I mimo że zwykło się uważać, że wysiłkowe nietrzymanie moczu to schorzenie, z którym zmagają się tylko starsze osoby oraz ewentualnie kobiety po porodzie, więcej w tej tezie mitu niż prawdy. Niestety wciąż jest to choroba, która dla Polek jest wstydliwym tabu, o którym mówią niechętnie, licząc, że problem sam zniknie.
Tymczasem wczesna diagnostyka powoduje, że leczenie schorzenia we wczesnych stadiach jest bardzo szybkie i skuteczne. Szczególnie, że Pacjentka może uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest niemal całkowicie bezbolesną, szybką, na ogół jednozabiegową procedurą, która doskonale się sprawdza jako alternatywa dla rozwiązań chirurgicznych, przede wszystkim we wczesnych stadiach choroby lub wtedy, kiedy zabieg chirurgiczny jest niemożliwy do wykonania.

Wskazania

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu przy pomocy lasera Fotona Dualis SP rekomendujemy wszystkim Paniom, których codzienne funkcjonowanie jest zaburzone przez tę nieprzyjemną dolegliwość. Niezależnie od przyczyny (wiek Pacjentki, niedawna ciąża, otyłość, brak regularnych ćwiczeń) wysiłkowe nietrzymanie moczu ma niemal zawsze ten sam mechanizm – zwiotczałe i rozluźnione mięśnie, które podtrzymują pęcherz w naturalnej dla niego pozycji, przestają prawidłowo pełnić swoją rolę. Pęcherz obniża się i zmienia się jego kąt w stosunku do cewki, co z kolei uniemożliwia tej ostatniej dokładne domknięcie. A to skutkuje brakiem kontroli nad zatrzymywaniem moczu.

Mimo że wieli Pacjentkom wydaje się, że delikatne „popuszczanie” moczu zniknie samo, na ogół nie znika – przeciwnie – pogłębia się, bowiem niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze.
Dlatego laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu rekomendujemy szczególnie Pacjentkom, które dostrzegają u siebie wczesne objawy schorzenia i wszystkim tym, które nie podjęły dotychczas leczenia.

Efekty

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest na ogół przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne dla Pacjentki bardzo szybko. Po terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza – stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu dolegliwość ustępuje i Pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej, rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Szczegóły zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga on ze strony Pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje nie więcej niż 30 minut.

Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem erbowo-yagowym Fotona Dualis SP. Laser stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest okazjonalne wystąpienie przesięku surowiczego – w takim przypadku zalecamy stosowanie podpasek higienicznych. Zalecamy też zdecydowane unikanie stosunków płciowych w przedziale 2- 3 tygodni od zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • aktywne schorzenia nowotworowe,
 • aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych.

Laserowe obkurczanie pochwy

Zalety zabiegu

Zaspokojona seksualność i w pełni satysfakcjonujące współżycie z partnerem to dla większości dorosłych kobiet kwestia niezwykle ważna i z pewnością bardzo osobista. Dlatego też, kiedy jakość pożycia seksualnego spada, a kobieta ma poczucie, że wynika to z jej winy; jest skutkiem jej braków fizjologicznych, na przykład rozluźnionych, nie tak sprężystych mięśni pochwy – wiąże się to z wieloma frustracjami.

Tymczasem, można ich bez trudu uniknąć sięgając po nowoczesne rozwiązania ginekologii estetycznej: laserowe obkurczanie pochwy może w zaledwie kilkadziesiąt minut, podczas całkowicie bezbolesnego zabiegu spowodować, że kobiece okolice intymne staną się ponownie jędrne, sprężyste i zyskają młodzieńczy wygląd.

Wskazania

Jeżeli czujesz że Twoje współżycie seksualne straciło w ostatnich latach na jakości i że być może  jest to wynikiem Twojego starzenia; jeżeli czujesz że Twój organizm nie jest już tak doskonale jak kiedyś przygotowany do seksualnych wyzwań, że Twoja pochwa straciła sprężystość, a mięśnie ją otaczające nie nie są już ta sprawne… Powinnaś skorzystać z zabiegu laserowego obkurczania pochwy.

Efekty

Efektem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest poprawa kondycji tkanek, które stają się bardziej napięte i elastyczne. Dzięki ich napięciu – zmniejsza się obwód pochwy (staje się ona ciaśniejsza). Znaczącej poprawie ulegają doznania seksualne, poprawia się jakość i komfort współżycia. Efekt zabiegu laserowego obkurczania pochwy pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez ok dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla pomaga mu natomiast utrzymać się znacząco dłużej.

Szczegóły zabiegu

Laser erbowo- yagowy Fotona Intima jest urządzeniem przeznaczonym do pracy z najdelikatniejszymi partiami kobiecego ciała. Zabieg jest całkowicie bezpieczny  bezbolesny dla Pacjentki. Nie wymaga też żadnych procedur przedzabiegowych.

W wyniku działania lasera, błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Stymulowane do namnażania włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się naturalnie sprężysta i napięta. Dzięki temu z kolei poprawie ulegają również doznania podczas stosunku.

Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.

W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy należy stosować hormonalną terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez 30 dni od zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

 • miesiączka,
 • aktywne infekcje pochwy,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • choroba nowotworowa.

TightSculpting™ - ostateczne starcie z tkanką tłuszczową

TightSculpting™ – ostateczne starcie z tkanką tłuszczową

TightSculpting™ – to najnowsza nieinwazyjna laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. Metoda bazująca na synergicznym połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG) podczas jednej sesji. Dlaczego dwa lasery? Ponieważ uzupełniające się długości światła redukują ostatecznie tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę.

Lipoliza laserowa bywa określana jako zabieg, który można wykonać w przerwie w pracy. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, z którym wiążą się określone zagrożenia dotyczące nacięć chirurgicznych i zastosowania środków przeciwbólowych. Problemem jest również to, że po zabiegu skóra traci na jędrności i nie pasuje już do zmniejszonych rozmiarów ciała. Poszukiwano więc bezpiecznej i skutecznej alternatywnej metody usuwania nadmiaru tłuszczu z organizmu oraz poprawy jędrności skóry wybranych partii ciała. Odpowiedzią jest FOTONA TS  (TightSculpting™) – najnowsza nieinwazyjna laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. Metoda ta, na podstawie której stworzono zabieg TightSculpting™, okazała się nieinwazyjnym, bezpiecznym i komfortowym sposobem modelowania ciała. Jest ona z pewnością alternatywą dla lipolizy laserowej.

Podczas zabiegu TightSculpting™ FOTONA TS bazuje na połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG) podczas jednego zabiegu. Dlaczego dwa lasery? Ponieważ uzupełniające się długości światła ostatecznie redukują tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę.

Pierwszy etap wykonywany jest laserem Nd:YAG, który emituje superdługie impulsy, by skutecznie redukować tkankę tłuszczową i ujędrniać głębsze struktury skóry. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny skaner, który nie tylko szybko i precyzyjnie aplikuje energię, ale też informuje o temperaturze na powierzchni skóry, co zapewnia ochronę przed przegrzaniem czy poparzeniem.

W drugiej części zabiegu, również przy użyciu skanera, pracuje laser Er:YAG, który doprowadza energię na powierzchnię skóry. Impulsy termiczne powodują kontrolowane nagrzewanie tkanek, a następnie remodeling kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, można od razu wrócić do codziennych obowiązków. W zależności od partii ciała trwa ok. 15-30 minut. W miarę możliwości zaleca się noszenie odzieży uciskowej przez 12 godzin na dobę przez pierwszy miesiąc po zabiegu oraz przez 6 godzin na dobę w kolejnym miesiącu.

Efekty

Terapia laserami Nd:YAG i Er:YAG podczas jednej procedury zabiegowej pozwala uzyskać natychmiastowe, spektakularne efekty. Przykładowo, średnie zmniejszenie obwodu talii to aż 7-8 cm.

Laserowe odmładzanie frakcyjne

Zalety zabiegu

Szybkie, niemal nieinwazyjne odmłodzenie powierzchni skóry, możliwość działania laserem frakcyjnym na wszystkie partie ciała i uzyskiwanie widocznych, długotrwałych efektów liftingu skóry to podstawowe atuty terapii laserowego odmładzania frakcyjnego laserem Fotona. fotoodmładzanie laserowe
Odmładzanie laserem frakcyjnym wykorzystuje nowoczesną technikę frakcjonowania, czyli mikrouszkadzania skóry. Wiązki lasera docierają poniżej powierzchni naskórka uszkadzając „kolumny” komórek. Zabiegi odmładzające pobudzają wewnętrzne, naturalne procesy regeneracyjne. Zabieg jest bardzo efektywny, jako że stymuluje skórę do samodzielnego rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, co jest gwarancją głębokiej i skutecznej przebudowy skóry.

Jednocześnie laser frakcyjny przenikając przez naskórek i unikając jego uszkodzenia powoduje, że Pacjenci błyskawicznie mogą wrócić do swoich codziennych zajęć, nie ryzykując długotrwałego leczenia ranek pozabiegowych.

Wskazania

Odmładzanie frakcyjne laserem Fotona to przede wszystkim zabieg dla tych wszystkich, którzy w szybki minimalnie inwazyjny sposób chcą pozbyć się zmarszczek korzystając z nowoczesnej laserowej terapii. Przy pomocy zabiegów odmładzania frakcyjnego możemy znakomicie poprawić kondycję skóry szyi, dekoltu, twarzy i dłoni, uzyskać efekty liftingu skóry. Jednak przy pomocy lasera Fotona możemy również skutecznie usuwać blizny pooperacyjne czy blizny potrądzikowe. laser frakcyjny warszawa, fotoodmłądzanie laserowe
Dobroczynne działanie lasera frakcyjnego daje również zadowalające efekty przy redukcji rozstępów czy usuwaniu zniszczeń skóry wywołanych nadmierną jej ekspozycją na słońce.

Efekty

Skóra po zabiegu fotoodmładzania frakcyjnego regeneruje się w bardzo szybkim tempie, jednak przebudowa skóry przebiega zgodnie z wewnętrznymi, indywidualnymi dla każdego organizmu procesami regeneracji.
Dlatego też, mimo że pierwsze efekty zabiegów widać już po kilku dniach, to pełna poprawa wyglądu skóry jest widoczna po 2-3 miesiącach, a efekty optymalne uzyskuje się po około roku, po wykonaniu serii zabiegów. Ponieważ podczas jednego zabiegu naświetlane jest około 20-25% powierzchni leczonej skóry, rekomendacja poparta badaniami klinicznymi wskazuje jako optymalne przeprowadzenie serii około 3 zabiegów w odstępach czterotygodniowych.

Dzięki takiej terapii przy pomocy lasera Dualis SP skóra Pacjenta staje się wyraźnie odmłodzona z efektem liftingu skóry, zmarszczki zostają wygładzone lub znacząco zmniejszone, znikają blizny, rozstępy, przebarwienia, plamy posłoneczne i starcze, zamykają się pory.

Szczegóły zabiegu

Zabieg fotoodmładzania laserowego nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Sama procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie.

Laser Dualis SP firmy Fotona może być wykorzystywany do leczenia schorzeń skórnych na całym ciele, toteż czas trwania zabiegu jest dość zróżnicowany.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, choć dla zminimalizowania odczuć związanych z pracą lasera na skórze pacjenta, jest ona regularnie chłodzona podczas przeprowadzania procedury.

Laser Dualis wykorzystuje do osiągnięcia spektakularnych efektów technikę frakcjonowania (stąd też nazwa  fotoodmładzanie frakcyjne), czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser Dualis nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie przenikając przez naskórek, bez jego uszkadzania, wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. W efekcie procesy regeneracyjne skóry mogą przebiegać szybciej niż w standardowej dermabrazji laserowej, jako że tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, żaś zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.

Po zakończeniu zabiegu na skórę Pacjenta zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Pacjent może przez kilka dni odczuwać lekkie dolegliwości związane z oddziaływaniem światła lasera na skórę: pieczenie, uczucie gorąca, swędzenie skóry, ale objawy te powinny ustąpić samoczynnie po kilku dniach. Po zabiegu skóra może również stać się ciemniejsza, niejako „opalona” światłem lasera.

Wskazania pozabiegowe

Podstawowym wymogiem pozabiegowym jest szczególna dbałość o skórę w zakresie jej ochrony przed promieniami słonecznymi. Zalecane jest używanie kremów z bardzo wysokimi filtrami (minimum 30) oraz unikanie kąpieli słonecznych i zbyt długiej ekspozycji skóry na słońce.

Tę szczególna ostrożność należy zachować do około 3 miesięcy po przeprowadzeniu ostatniego zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu fotoodmładzania laserem frakcyjnym Fotona są:

 • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
 • świeża opalenizna,
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • skłonność do hiperpigmentacji i krwawień,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Zobacz inne zabiegi